Nejnovější články

Mycí prostředek na nádobí na bázi mýdlového ořechu tianDe, oříšek, multifunkční čistič, jar, přírodní saponin

Publikováno:

Mycí prostředek na nádobí na bázi mýdlového ořechu

Objem: 500 ml

 

Odmastí, umyje, nevysuší a výsledek? Pánev krásně vrže.

Mezi znalci se mu říká jednoduše „oříšek“ a nejedna hospodyňka na něj pěje ódy jen co na něj pomyslí.

 

Mycí prostředek na nádobí na bázi mýdlového ořechu nevypadá nijak zvláštně, tekutina barvy lučního medu v půllitrové lahvičce nemá žádný extra barevný obal, proto tu nádheru vidíme na první pohled.

 

Ekologický mycí prostředek na nádobí na základě mýdlových ořechů obsahuje přírodní saponiny, které jsou zdravou alternativou ke klasickým mycím prostředkům s obsahem povrchově aktivních látek.

 

Je šetrný k pokožce, odstraní i starou špínu a mastnotu a mýlí se ten, kdo si myslí, že je určený výhradně a umývání nádobí.

Zkušenosti hospodyněk ukazují, že je skutečně univerzální pomocník pro jakoukoli činnost, které denně v domácnosti potkáváme. 

Nádobí jsme zmínili, okna po něm září i bez Ironu, svoje místo našel v nejedné kuchyni naředěný v lahvičce s rozprašovačem, pereme v něm, ředíme jej vodou a v létě lijeme do ostřikovače, čistíme jím skvrny od čehokoli na čemkoli, to znamená že broskev z trika odstraní stejně dobře jako staré skvrny z autosedačky.

 

Jen musím dodržet postup při ředění. A to: vždycky nejdřív vodu a potom do ní kápnou či nalít oříšek. Uděláme-li to opačně, máme tolik pěny, jako když pejsek s kočičkou myli mýdlem podlahu.

 

Vzhledem k tomu, že je přírodní sám o sobě, neubližuje přírodě, takže když si na sídlišti omyjeme auto a některý z nerudných sousedů nás obviní, že se chováme neekologicky, když do kanálu pouštíme pěnu, v klidu mu vysvětlíme, že se mýlí a doporučíme, ať si oříšek pořídí taky.

 

Myjeme v něm ovoce a zeleninu a jedna paní v něm vykoupala svého koně a potom si nemohla vynachválit, jak se koníkovi krásně leskne hřbet a má jemnou hřívu.

Tohle všechno oříšek umí, proto by neměl nikdy chybět v počtu aspoň jednoho kusu ve skříňce s prostředky pro údržbu našich domovů.

 

Pro tento přírodní saponin užíváme rčení "lesk jak blesk".

 

 

Složení:

- Mýdelník: až dvacet metrů vysoký strom s latinským názvem Sapindus roste v tropických a subtropických oblastech. Pěstuje se už od starověku pro svoje plody, které mají vysoký obsah saponinu. Jsou masité, žluto až červeno oranžové,

velké asi dva a půl centimetru. Každý plod obsahuje tmavohnědé nebo černé lesklé semeno v tvrdém obalu, tedy osemení. Plody se objeví na přelomu července a srpna a zrají asi čtyři měsíce. Po sklizni se vyloupou, semena se odstraní s skořápky vysuší.

Saponin v nich obsažený má stejné účinky jako mýdlo.

Při kontaktu s vodou se vytvoří hustá mýdlová pěna.

Už před staletími objevili lidé z oblastí, kde mýdelník rostl, tuto mimořádnou vlastnost.

Myli se jím, a prali v něm prádlo, měli přírodní mycí prostředek,

na rozdíl od mýdla, které vzniká na bázi louhu a tuku.

 

- Kyselina citronová: důležité a bezpečné „éčko“, které je hojně využíváno v potravinářství, a to hlavně pro svoji schopnost regulovat kyselost a zásaditost potravin. Kyselina citronová je důležitá také při konzervaci potravin,

protože zabraňuje růstu bakterií, kvasinek a plísní, ale také plní funkci regulátoru kyselosti. Poslouží zároveň jako ekologický přírodní čistič. Pro svoji schopnost změkčit vodu se přidává do mýdel a čisticích prostředků. se využívá jako přírodní konzervační látka.

 

- Citronový olej: získává se lisováním za studena, je koncentrovaným nositelem energie a charakteristických vlastností citronů.

Slouží jako aroma a současně přírodní prostředek na likvidaci bakterií.

 

- Coco glucoside: jemná, povrchově aktivní látka, získávaná z kokosového oleje, pomáhá vytvářet pěnu a snadno odstraňuje nečistoty.

- Euksil: takzvaný „zelený“ konzervant nové generace bez parabenů, velmi často používaný v kosmetických přípravcích.

 

 

Použití: Jednu až dvě kapky přípravku kápneme na (nejlépe) hadřík na nádobí TianDe (více ve článku zde: http://www.tiande-katalog.cz/tiande-novinky/hadrik-na-nadobi-ecodeviva-tiande ), chvilku promneme, aby se vytvořila jemná pěna a poté umyjeme to, co potřebujeme.

Opláchneme a hotovo.

 

Mycí prostředek na bázi mýdlového ořechu tianDeNebo natočím do dřezu vodu a přidáme pět kapek přípravku.

Nádobí omyjeme a opláchneme.

 

POZOR: velkou výhodou je, že (na rozdíl od běžných mycích prostředků) při mytí potřebujeme spíš vlažnou nebo chladnější vodu. Čím je totiž voda teplejší,

tím slabší je pěnivost a účinnost saponinů obsažených v „oříšku“.

Nepopálíme si tedy ruce, a ještě ušetříme za energii.

 

Dalším obrovským kladem je fakt, že nevysouší pokožku, takže po mytí jsou ruce jemné a nevyžadují ošetření krémem, jako je tomu při mytí chemickými přípravky.

 

 

Recenze:

Paní Ivana říká: „Kempujete? Pod stanem i v chatce je oříšek ideálním pomocníkem. Jsem každoročně úplně nadšená a odpadá mi starost s ohříváním vody na plynovém vařiči. Stačí škopík studené vody a za chvíli je hotovo.

A vůbec nemám výčitky, když tu vodu z nádobí vyliju pod nejbližší keř.

Protože oříšek je přírodní čili přírodě neublíží.“

 

Zkušenost paní Silvie: „Dnes jsem při úklidu zažila orgasmus. Použila jsem poprvé oříšek a umývala okna. Jelikož je mám do rušné ulice, vždy se několikrát do roka pěkně nadřu. Aplikovala jsem podle návodu. Dala jsem asi pět kapek do studené vody do třílitrového kyblíku. Vzala jsem TianDe hadřík a šla na to.

Nestačila jsem se divit jak snadno šla špína a prach dolů.

Rámy, parapety, dokonce jsem se pustila do manželova okna, plného nánosu prachu a mazu, které snad neumýval půl roku.

Pár temp a bylo to dole. Na dočištění šmouh jsem použila noviny a zlehka přejela. Za mě výborný výrobek a doporučuji do každé domácnosti.

Zítra se pustím s tímto skvělým pomocníkem do koberce. Miluji TianDe!“

 

Pan Libor se svěřil, že od té doby, co mají doma oříšek, mu nevadí mýt ani nádobí, které běžně nedávají do myčky. „Například pánev od oleje jsem vždycky myl s odporem, dlouho trvalo, než ji jar odmastil. Ale s oříškem je za chvíli čistá a když přejedu prstem po dně, tak vrže. Je to prostě paráda!“

 

 

Detail produktu zde: https://tiande.eu/~0F3OX

 

 

 

Potřebujete více informací?

Chcete vyzkoušet?

 

Hledáte cokoliv dalšího?

 

Ozvěte se na tel. 721102018 nebo napište zprávu a ráda se Vám budu věnovat

a pokud ještě nemáte zákaznickou kartičku pro nákup za VIP ceny,

tedy se slevou víc než 30 %, během pár minutek Vám vše zařídím...

 

Těším se Jana Stojanová – Zlatá ředitelka TianDe

 

 

-----------------------------------

autorka článku: Renáta Šťastná

-----------------------------------

 

 

**************

UPOZORNĚNÍ:

ZKUŠENOSTI A MOŽNOST UŽÍVÁNÍ A APLIKACE UVEDENY NA TĚCHTO STRÁNKÁCH JSOU SESBÍRÁNY ZE ZKUŠENOSTÍ A POSTŘEHŮ NAŠICH KLIENTŮ,

NEJEDNÁ SE O OFICIÁLNÍ STANOVISKO KORPORACE TIANDE.

TOTO NEJSOU OFICIÁLNÍ STRÁNKY SPOLEČNOSTI TIANDE.

 

Tento článek byl vytvořen na základě zkušeností našich zákazníků, nejedná se o oficiální materiál společnosti TianDe.Autor: Jana Stojanová

Novinky

2022-03-22 Termoochranný sprej s keratinem pro barvené a poškozené vlasy tianDe

Termoochranný sprej s keratinem pro barvené a poškozené vlasy tianDe Objem: 200 ml   Termoochranný sprej s keratinem pro barvené a poškozen

2022-03-22 Šampon a maska s keratinem pro barvené a poškozené vlasy tianDe

Šampon a maska s keratinem pro barvené a poškozené vlasy objem: 250 g   Vlasy ztratily lesk a začaly se kroutit, i když to nechceme? Jsou ro

2022-03-09 ANTIPARAZITNÍ PROGRAM aneb Jak zbavit svoje tělo parazitů, tianDe, ořešák královský, komplex, čínská kávová zrna, omán pravý, detox, ostropestřec mariánský, riboflavin, bylinné směsi

    ANTIPARAZITNÍ PROGRAM aneb Jak zbavit svoje tělo parazitů   „Znamená to, že mám v sobě parazity i já?“ „To jako uvnitř mě